Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Enjoy convivial gatherings and experience stylish design - this round dining table combines timeless elegance with modern sophistication. The warm walnut look brings a natural coziness to the dining room, while the striking wooden structure creates a sophisticated look. The conically shaped central leg provides stability and ensures a stylish, harmonious overall look. Golden and black details create elegant accents that perfectly complement modern, classic or mid-century interiors. Combine with colored velvet chairs for a luxurious look or with simple seating furniture for timeless lightness - a real highlight for any interior!
- Round, brown dining table in walnut look, 76 x 120 x 120 centimeters (H/W/D)
- The round table top made of fine walnut wood lends the dining area a natural warmth and impresses with its striking grain
- The center leg of the cone-shaped designer table is clad in brown wood decor and provides stability
- Black and gold details on the foot create a modern, luxurious contrast
- Depending on the seating arrangement, a round dining table of this size can seat 6 people
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 76 cm |
| Larghezza | 120 cm |
| Profondità | 120 cm |
| Peso | 35 kg |
| Volume (imballato) | 0,42 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Marrone, Écru |
|---|---|
| Details: | massima capacità di carico, piano, smontato |
| Catalogo di stampa: | Tavolo: Noce Pannelli di fibre a media densità, Raccordi:, Piede:, 12 mm, 40 Kg, |
| Serie: | Cono |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-1 |
| Tendenze: | Elegance |
| Tendenze 2: | Elegance – Modern |
| Calendario di marketing: | Gennaio, Maggio |
Valutazioni
Accedi