Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Each piece of furniture in the Brooklyn Walnut series is made of high-quality, stained and varnished solid wood and receives a handmade finish. Modern classics,
which are real favourites with their clear lines and lively grain - which varies from honey yellow to reddish brown. Brooklyn Walnut creates a stylish oasis of well-being and
can be easily integrated into any style of living! Many pieces of furniture available, such as sideboards and chests of drawers.
- Rectangular, large table made of high-quality, stained and varnished solid wood in walnut colour for four to six people
- Not only a beautiful dining room table, but also perfectly suited as a large desk
- Durable: The solid wood makes the table robust and durable
- The lively, individual wood grains are the hallmark of the wood species and make every table unique
- For a natural living style, looks great in combination with coloured chairs in pistachio green, anthracite or navy blue
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 76 cm |
| Larghezza | 90 cm |
| Profondità | 175 cm |
| Peso | 26 kg |
| Volume (imballato) | 0,28 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | massima capacità di carico, smontato |
| Catalogo di stampa: | Mango Legno vergine, 40 Kg, |
| Serie: | Brooklyn Walnut |
| Speciali: | In magazzino, Riduzione di prezzo |
| Stagione: | Saison2016-2 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Living |
Valutazioni
Accedi