Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A coffee table with charm - Tessa combines timeless naturalness with modern understatement. The generous, round table top made of solid mango wood sets warm accents and offers plenty of space for stylish arrangements. Whether decorated with a vase full of dried flowers, elegant coffee table books or a tray with candles - this living highlight fits seamlessly into Scandinavian, boho-inspired or minimalist concepts. Its robust construction makes it a long-lasting companion for cozy evenings and social gatherings in the living room.
- Round coffee table in brown solid wood, 40 x 80 x 80 centimeters (H/W/D)
- With its generous tabletop, it offers plenty of space for drinks, remote controls or decorative arrangements
- Made from lacquered solid mango wood, which impresses with its stability, characteristic grain and warm appearance
- The robust construction ensures stability and durability - perfect for style-conscious living concepts
- Combines in a variety of ways - ideal for modern, Scandinavian or boho-inspired living concepts
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 40 cm |
| Larghezza | 80 cm |
| Profondità | 80 cm |
| Peso | 18.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,35 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | fatto a mano, massima capacità di carico, parzialmente smontato |
| Catalogo di stampa: | Mango Legno vergine, 50 Kg,, |
| Serie: | Tessa |
| Speciali: | Riduzione di prezzo |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Tendenze: | Cosy Living |
| Tendenze 2: | Cosy – Lounge |
| Calendario di marketing: | Aprile |
Valutazioni
Accedi