Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Obviously, nature was involved in the design of this piece of furniture. Perhaps a pretty walnut tree in front of the window? In any case, the result is spectacular: a coffee table in the stylised form of a halved walnut shell with a dark glass top.
- So simple and so beautiful: a coffee table with fine walnut veneer
- An elegant mix of black glass and dark wood - united by the simple, beautiful hemispherical shape
- A designer piece of furniture that harmonises perfectly with cubic furniture and angular sofas
- 100 per cent function and design without frills
- With a large hide carpet underneath and cushions to go with it, it becomes the centre of the chilling zone
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 35 cm |
| Larghezza | 80 cm |
| Profondità | 80 cm |
| Peso | 11 kg |
| Volume (imballato) | 0,36 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Marrone, Nero |
| Details: | massima capacità di carico, smontato |
| Catalogo di stampa: | Corpo:, Tavolo: Vetro Vetro di sicurezza temperato, Pannellatura: Noce Pannelli di fibre a media densità, 20 Kg, |
| Serie: | Tear Drops |
| Speciali: | Riduzione di prezzo |
| Stagione: | Saison2018-2 |
| Calendario di marketing: | Aprile |
Valutazioni
Accedi