Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The furniture in the Giulio series combines modern living with timeless naturalness. Thanks to its functional design, it offers stylish storage solutions with character. The authentic oak wood look with natural grain gives each piece a warm appearance and blends harmoniously into a wide variety of interior designs – from modern to classic. Well-thought-out details such as gently closing doors with a soft-close function and a sturdy frame with narrow handles made of brushed steel create an exciting contrast and emphasize the high-quality, light look in the room. The coffee table is the ideal centerpiece in the living area for books, decorations, or relaxing coffee moments. It combines practical storage space with a light, modern look.
- Rectangular coffee table in oak wood look, 45 x 130 x 70 centimeters (H/W/D)
- Authentic oak wood look with natural grain gives off a warm vibe and blends in nicely with lots of different interior designs
- A stylish shelf for snacks or remote controls that perfectly complements modern, Scandinavian, or industrial interiors
- Two drawers with a practical soft-close function offer additional storage space for electronics, snacks, or everyday items
- The sturdy frame and narrow handles made of brushed steel create an exciting contrast and a light look in the room
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 45 cm |
| Larghezza | 130 cm |
| Profondità | 70 cm |
| Peso | 38 kg |
| Volume (imballato) | 0,31 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Écru |
| Details: | chiusura soft close, massima capacità di carico, parzialmente smontato |
| Catalogo di stampa: | Carcassa e fronte: Quercia Pannelli di fibre a media densità, Piede / Base:, Cassetto: 2 Stück Quercia Pannelli di fibre a media densità, Maniglie:, Coperchio: 25 Kg,, |
| Serie: | Giulio |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Living |
| Calendario di marketing: | Maggio |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi