Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A stylish soloist with natural charm: the round table top and the sculptural base made of lacquered solid mango wood give this side table a warm, elegant look. Thanks to its compact shape, it fits perfectly next to sofas, armchairs or in the bedroom - as a decorative shelf or minimalist statement. The combination of organic material and clear silhouette creates a harmonious overall look that can be effortlessly integrated into different living styles. It looks particularly exciting when mixed with metal, linen or rough concrete. A versatile design object that stylishly combines functionality and aesthetics.
- Small side table made of solid wood in brown and gold, 61 x 20.3 x 20.3 centimetres (H/W/D)
- The round table top and the elegant base are made of high-quality solid mango wood and lacquered
- Mango wood impresses with its stability, characteristic grain and warm appearance
- The delicate frame made of robust steel shines in gold and creates a glamorous contrast
- Flexible use as a stylish coffee table, compact storage unit for the hallway or extravagant bedside table
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 61 cm |
| Larghezza | 20.32 cm |
| Profondità | 20.32 cm |
| Peso | 3.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,06 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Color oro, Marrone |
| Details: | massima capacità di carico, montato |
| Catalogo di stampa: | tavolo: Mango Legno vergine, gambe:, stand: Mango Legno vergine, 10 Kg, |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-2 |
Valutazioni
Accedi