Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
An unusual side table that combines playful design with function. The sculptural base in the shape of a strawberry ice cream cone makes a statement between pop art and interior design. Whether as a highlight in the living room, a creative addition in the café or an eye-catcher in the lounge - this design piece is sure to be a talking point. The round glass top made of robust safety glass provides an easy-care surface for drinks, snacks or decorative arrangements. A real must-have for anyone who loves unusual home design!
- Round side table Icecream in pink, 49 x 48 x 48 centimeters (H/W/D)
- Pink strawberry ice cream in a cone as a table base made of dimensionally stable polyresin
- Kitsch? Art? Definitely original and typical of the KARE fun of living
- Easy-care, round table top made of ESG safety glass
- Works as a unique eye-catcher next to the sofa and armchair, in the hallway or as a bedside table
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 48 cm |
| Larghezza | 48 cm |
| Profondità | 48 cm |
| Peso | 7.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,15 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Rosa |
|---|---|
| Details: | Dimensioni altro, massima capacità di carico, parzialmente smontato, piano |
| Catalogo di stampa: | Armazón:, Vetro Vetro di sicurezza temperato, Tavolo:, 8 mm, 20 Kg, 45 cm Ø |
| Serie: | Icecream |
| Speciali: | In magazzino, US-Fit |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi