Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Design meets naturalness: this side table combines a geometrically shaped top made of lacquered solid mango wood with a charmingly rounded base - both on a delicate steel frame that lends the whole thing an airy lightness. A sophisticated style statement that can be used as a decorative shelf in the living area, a stylish bedside table or an extravagant pedestal for your favourite objects. It looks particularly exciting when mixed with soft fabrics, clear lines or organic shapes. Whether as a soloist or in a duo with other materials - this piece of furniture gives every room an extra touch of character and contemporary elegance.
- Small side table made of solid wood in brown and gold, 61 x 20.3 x 20.3 centimetres (H/W/D)
- The table top and the rounded base are made of high-quality solid mango wood and lacquered
- Mango wood impresses with its stability, characteristic grain and warm appearance
- The sculpturally rounded frame made of robust steel gleams in gold and creates a glamorous contrast
- Flexible use as a stylish coffee table, compact storage unit for the hallway or extravagant bedside table
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 61 cm |
| Larghezza | 20.32 cm |
| Profondità | 20.32 cm |
| Peso | 2.5 kg |
| Volume (imballato) | 0,07 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Color oro |
| Details: | massima capacità di carico, montato |
| Catalogo di stampa: | gambe:, stand: Mango Legno vergine, 10 Kg, |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-2 |
Valutazioni
Accedi