Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This small table combines first-class design with practical function and offers a good furnishing solution with high aesthetics in any room. Lotus comes from the “Fluid Realities” collection, KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. He is one of the most influential designers of our time. His signature is characterized by an iconic design language and visionary aesthetics. The exclusive designer furniture and designer lamps from the KARE x Karim Rashid collaboration combine futuristic elegance with functional clarity.
- Organic round side table in black, 35 x 51 x 51 centimeters (H/W/D)
- Bold design created exclusively for KARE Design by star designer Karim Rashid
- The storage space inside makes this designer piece a practical organizer.
- The Lotus side table can be combined as desired with other Lotus models in other colors
- Painted in black all round. Supplied already assembled
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 35 cm |
| Larghezza | 51 cm |
| Profondità | 51 cm |
| Peso | 9.85 kg |
| Volume (imballato) | 0,14 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Nero |
|---|---|
| Details: | massima capacità di carico, montato |
| Catalogo di stampa: | Corpo:, Tavolo: Pannelli di fibre a media densità, 20 Kg, |
| Serie: | Lotus |
| Speciali: | In magazzino, Karim Rashid |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Pop |
Valutazioni
Accedi