Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This generous rug enchants with its gently curved pattern in warm beige and muted green tones and creates a calm, natural atmosphere in the room. Different textures create a tangible depth that is not only visually appealing, but also tactile. The hand-tufted unique piece is perfect for stylishly structuring large living or dining areas and creating an inviting oasis of well-being. The floor companion harmonizes particularly effectively with natural materials such as wood, linen or ceramics, which underline the restrained colour scheme and immerse the room in a relaxed ambience.
- Large rug with flowing pattern in beige and green, 2 x 200 x 300 centimeters (H/W/D)
- Delicate beige nuances combined with muted khaki green create a harmonious, natural atmosphere
- Gently curved lines and different textures create a high-quality look and feel
- With its generous dimensions, it stylishly rounds off large living rooms, dining rooms or bedrooms
- Each rug is carefully tufted by hand and is unique
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 2 cm |
| Larghezza | 200 cm |
| Profondità | 300 cm |
| Peso | 29 kg |
| Volume (imballato) | 0,13 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Beige, Marrone |
|---|---|
| Details: | cesoiato, fatto a mano, ogni pezzo unico |
| Catalogo di stampa: | Lato inferiore:, Lato superiore: 50 %, Lato inferiore: 100 %, Lato superiore: 50 %,, ,, |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi