Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A stylish haven of peace with character: this rug lends structure and warmth to living spaces - without taking center stage. The graphic pattern in a restrained color scheme provides visual depth and makes it the ideal companion in natural, boho-inspired or urban interiors. Whether under the dining table, as a connecting element in the living room or as a textile accent in the bedroom - its flat weave is easy to care for and suitable for everyday use. It looks particularly harmonious in combination with wood, linen or woven details. A stylish foundation for modern furnishing concepts with personality.
- Abstract rug in earth tones, 1 x 170 x 240 centimeters
- This rug impresses with its abstract patchwork-style design and warm earthy tones (H/W/D)
- The soft upper side made of 70% wool and 30% viscose ensures a high-quality look and a pleasant feel
- Stylishly rounds off living areas in natural, boho-inspired and urban interiors
- Stays in place thanks to the practical non-slip natural rubber coating on the back
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 1 cm |
| Larghezza | 170 cm |
| Profondità | 240 cm |
| Peso | 14 kg |
| Volume (imballato) | 0,05 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Arancio, Bianco, Nero, Policromo |
| Details: | cesoiato, fatto a mano, ogni pezzo unico, pulizia selettiva |
| Catalogo di stampa: | :, : 70 %, : 100 %, : 30 %, ,,, |
| Stagione: | Saison2022-2 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi