Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A fur rug is easy to care for. Regular vacuuming with a soft brush nozzle removes dirt and dust. Stains should be dabbed off immediately with a damp cloth. The carpet can be professionally cleaned once a year. We recommend dry cleaning if it is badly soiled or stained. Rotate the carpet regularly to ensure even wear.
- Rectangular fur rug in beige, 240 x 170 cm (H/W/D)
- The delicate patterns of the patchwork-style rug give this design a cosy look
- Metallic prints add a touch of gloss
- Made from natural materials such as wool and hide
- Each carpet is made by hand and is therefore unique
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 1 cm |
| Larghezza | 240 cm |
| Profondità | 170 cm |
| Peso | 7.55 kg |
| Volume (imballato) | 0,05 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Beige, Bianco |
|---|---|
| Details: | fatto a mano, lavaggio a secco, ogni pezzo unico |
| Catalogo di stampa: | : 100 %, : 100 %, ,, |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2023-2 |
| Topic: | Home Office |
Valutazioni
Accedi