Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A rug that combines boldness with style: the red lip motif on a light background brings a touch of extravagance to your home. An artistic eye-catcher, it is sure to spark conversation and adds a playful touch to any room. The velvety surface made of cotton and viscose impresses with its elegant sheen and pleasant texture, while the pure cotton backing ensures a natural feel. Whether under the dining table, combined with a sofa corner, or staged in the bedroom, this rug makes a statement and harmonizes particularly well with modern furniture, clean lines, and bold color contrasts. Anti-slip underlay recommended.
- Large carpet in white and red with lip motif, 1 x 170 x 240 centimeters (H/W/D)
- The bright red lip motif on a subtle background adds a charming, interesting accent
- With its generous dimensions, it stylishly completes sofa landscapes, dining rooms, or sleeping areas
- The cotton and viscose surface creates a high-quality, pleasant look and feel
- 100% cotton backing for a natural feel – we recommend using an anti-slip underlay
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 1 cm |
| Larghezza | 170 cm |
| Profondità | 240 cm |
| Peso | 18 kg |
| Volume (imballato) | 0,07 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Rosso |
| Details: | cesoiato, pulizia selettiva |
| Catalogo di stampa: | Lato inferiore: 100 %, Lato superiore: 80 %, 20 %, , |
| Serie: | Lips |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi