Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The Fluid Realities collection is the result of an exclusive collaboration between KARE and renowned star designer Karim Rashid. With his distinctive design language and visionary aesthetics, he creates furniture and accessories that combine futuristic elegance with functional clarity. This round rug in rich pink features abstract symbols in Karim Rashid's characteristic style, making it an eye-catching highlight in any room. The high-quality viscose surface ensures a supple structure, pleasant softness and fascinating light reflections. Thanks to the non-slip natural rubber backing, the rug stays securely in place – ideal for modern living rooms, lounges or office areas.
- Round rug in pink with abstract designs, Ø 200 centimetres
- This round rug in rich pink captivates with abstract symbols in the iconic style of star designer Karim Rashid
- High-quality tufted and woven, the carpet combines quality, comfort and futuristic design – entirely in the iconic style of Karim Rashid
- The soft surface made of 100% viscose impresses with its supple structure, pleasant softness and subtle light reflections
- Thanks to its non-slip natural rubber backing, the rug stays securely in place – ideal for any interior design concept
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 2 cm |
| Larghezza | 200 cm |
| Profondità | 200 cm |
| Peso | 15.3 kg |
| Volume (imballato) | 0,08 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Rosa |
|---|---|
| Details: | anti scivolo, cesoiato |
| Catalogo di stampa: | Lato inferiore:, Lato superiore: 100 %, Lato inferiore: 100 %, , |
| Speciali: | In magazzino, Karim Rashid |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Pop |
Valutazioni
Accedi