Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Viscose carpets are characterised by a velvety, silky soft surface. The open structure of the fibre shimmers differently depending on the incidence of light, use and lighting.
- A large rectangular woven carpet in blue made of viscose and cotton with edge stitching
- A carpet in the luxury class: the upper viscose material shimmers as exquisitely as silk and feels infinitely soft
- A typical feature of viscose carpets: they change from light to dark, depending on how the light falls and the way they are used
- A handmade carpet with an aura that can be compared to that of velvet. The back has an anti-slip surface
- To bring out the full splendour of this masterpiece, we recommend placing it in front of a sofa or freely in the room
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 1 cm |
| Larghezza | 200 cm |
| Profondità | 300 cm |
| Peso | 26 kg |
| Volume (imballato) | 0,07 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Blu, Petrolio blu-verde |
| Details: | fatto a mano, intrecciato, ogni pezzo unico, pulizia selettiva |
| Catalogo di stampa: | Lato inferiore: 100 %, Lato superiore: 100 %, ,,, |
| Serie: | CosyCarpet |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2020-1 |
Valutazioni
Accedi