Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A real work of art for the floor: This round rug impresses with its vibrant patchwork look and a mix of bright colors and diverse patterns. The elements arranged in a circle create a playful yet harmonious overall look - ideal for enhancing plain rooms or setting colorful accents. Whether as a central highlight in the living room, under a round dining table or as a statement in the bedroom - this eye-catcher brings energy and individuality to the interior. The combination of natural outer material and soft wool backing ensures a high-quality feel underfoot. Each rug is lovingly handmade - making every room that little bit more unique.
- Round patchwork rug made of cowhide in bright colors, 0.5 x 150 x 150 centimeters (H/W/D)
- Many small circles in numerous patterns and bright colors create an extraordinary, dynamic overall picture
- With its generous diameter of 150cm, it stylishly adds color to large living rooms, dining rooms or bedrooms
- The 100% cowhide surface and 100% wool underside create a high-quality look and feel
- Each rug is unique and carefully handcrafted
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 0.5 cm |
| Larghezza | 150 cm |
| Profondità | 150 cm |
| Peso | 3.65 kg |
| Volume (imballato) | 0,02 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Camera da letto, Sala da pranzo, Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Policromo |
| Details: | fatto a mano, lavaggio a secco, ogni pezzo unico |
| Catalogo di stampa: | : 100 %, : 100 %, 100 % Pelle di capra Semi anilina, ,, |
| Serie: | Circle |
| Speciali: | US-Fit |
| Stagione: | Saison1981-1 |
Valutazioni
Accedi