Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A rug with a graphic circular design that brings lively dynamism to any ambience. The harmonious colour scheme ensures a balance between modernity and cosiness, while the soft texture guarantees a pleasant feel underfoot. Ideal for visually structuring living areas or as a stylish highlight under the dining table and sofa. Particularly effective in combination with minimalist furniture and clean lines, which make the rug an eye-catching centrepiece. This home accessory creates an inviting atmosphere and gives rooms a fresh, contemporary touch full of character and style.
- Modern rug with geometric pattern in pink, 0.5 x 170 x 240 centimetres (H/W/D)
- This rug impresses with its modern, graphic design in warm colour nuances
- With its generous dimensions, it adds a stylish splash of colour to large living rooms, dining rooms or bedrooms
- The 100% cowhide surface and 100% wool underside create a high-quality look and feel
- Each rug is unique and carefully handcrafted
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 0.5 cm |
| Larghezza | 170 cm |
| Profondità | 240 cm |
| Peso | 7.55 kg |
| Volume (imballato) | 0,04 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Policromo, Rosa |
| Details: | fatto a mano, lavaggio a secco, ogni pezzo unico |
| Catalogo di stampa: | :, : 100 %, 100 % Pelle di capra Semi anilina, ,, |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-2 |
| Topic: | Wild Summer |
Valutazioni
Accedi