Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A stylish statement between naturalness and glamor: this floor lamp brings soft, warm light into the home with its velvety green shade and shimmering gold-coloured interior. The delicate frame combines shiny metal with charming wooden details - a harmonious liaison of elegance and grounding. Whether next to your favorite armchair, as an eye-catcher in the living room or an atmospheric lighting object in the bedroom - this model combines function and design with ease. The lamp looks particularly beautiful in combination with muted tones, natural materials or art deco elements. A real highlight for anyone who wants to brighten up their ambience with character and style.
- Green floor lamp with wooden elements and golden details, 155 x 70 x 25 centimeters (H/W/D)
- The green shade in a velvet look provides pleasant light with its shimmering gold interior
- The golden frame made of robust steel with wooden details combines glamor with a connection to nature
- Ideally placed as a stylish light source next to the sofa, reading chair or in the bedroom
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 60 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 155 cm |
| Larghezza | 70 cm |
| Profondità | 25 cm |
| Peso | 7.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,16 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Verde |
|---|---|
| Details: | cavo più lungo, extra, fatto a mano, interuttore a pedale, montato, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | Piede:, Bar:, Paralume esterno:, Paralume interno:, Decorazione: Legno vergine Legno riciclato Legname galleggiante, 330 cm, 30 cm,,, filo,, |
| Serie: | Twig |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi