Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
An elegant statement for anyone who appreciates subtle tones and modern design: This floor lamp in soft greige combines a minimalist design language with homely restraint. The slender metal body and cylindrical shade have a particularly harmonious effect thanks to the neutral color scheme and can be combined in a variety of ways - ideal for minimalist interiors or as a stylish haven of peace in lively room concepts. The soft light creates a cozy atmosphere, whether next to the reading chair, as a light accent in the bedroom or as discreet lighting in the living area. Particularly ingenious: Its unobtrusive look blends in seamlessly and yet still has a sophisticated design.
- Large floor lamp in greige, 160 x 50 x 50 centimeters (H/W/D)
- The high-quality lampshade made of linen and silk in modern greige provides pleasant lighting
- The geometric base made of robust steel in greige creates a clean, timeless look
- Ideally placed next to the sofa, reading chair or in the bedroom as a stylish light source
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 100 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 160 cm |
| Larghezza | 50 cm |
| Profondità | 50 cm |
| Peso | 4.95 kg |
| Volume (imballato) | 0,15 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Beige, Grigio |
| Details: | altro, cavo più lungo, extra, interuttore a pedale, parzialmente smontato, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | Paralume: 50 %, 50 %, Base:, 200 cm, 51 cm,,, filo,, |
| Serie: | Timon |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi