Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This extravagant floor lamp combines cool silver with deep blue and sets stylish lighting accents. The elegant shade made of refined glass provides a soft light, while the three-legged metal frame with a brass finish combines stability and elegance. Whether as soft mood lighting or a targeted reading lamp - it blends seamlessly into both modern and classic interiors. Particularly harmonious with velvet sofas, dark wooden furniture and golden accessories for a glamorous look with a timeless touch!
- Large floor lamp in silver and dark blue, 146 x 52 x 52 centimeters (H/W/D)
- The exclusive lampshade made of galvanized glass creates a harmonious design and provides pleasant lighting
- The 3 metal legs in silver ensure a stable stand and are coated with brass
- Provides elegant accents next to the sofa and is perfect as a soft ambient light or as focused reading lighting
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 146 cm |
| Larghezza | 52 cm |
| Profondità | 52 cm |
| Peso | 4.2 kg |
| Volume (imballato) | 0,11 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Blu |
|---|---|
| Details: | cavo più lungo, extra, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | Armazón:, Paralume: Vetro, 460 cm, 40 cm Ø, filo, |
| Serie: | Sphere |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi