Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Five shades, one style - this floor lamp brings contemporary elegance to any home with its clean look in soft greige. The delicate steel frame has a discreet and modern look, while the movable light sources respond flexibly to different needs: sometimes atmospheric ambient light, sometimes a targeted spotlight for the reading corner. It looks particularly expressive in combination with bouclé armchairs, statement carpets or as a calm contrast to dark wall colors. Whether in the living room next to the sofa, as stylish lighting in the bedroom or in the home office - this lighting object combines function with aesthetics and skillfully sets the scene in rooms.
- Adjustable floor lamp with 5 light sources in greige, 201 x 86 x 85 centimeters (H/W/D)
- Five tiltable lampshades enable targeted lighting - whether as soft ambient lighting or as focused reading light
- The slim steel frame in delicate greige gives the luminaire a modern touch and a light look
- Ideally placed next to the sofa, reading chair or in the bedroom, the luminaire provides pleasant light
- 230 V, socket E14, number of bulbs 5, max. 25 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 201 cm |
| Larghezza | 86 cm |
| Profondità | 85 cm |
| Peso | 18.05 kg |
| Volume (imballato) | 0,11 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Beige, Grigio |
|---|---|
| Details: | cavo più lungo, extra, fatto a mano, interuttore a pedale, orientabile, rivestita in plastica, scudo, smontato, stand |
| Catalogo di stampa: | , 200 cm, 13,30 cm Ø, 35 cm Ø,,,, filo,, |
| Serie: | Five Fingers |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi