Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A stylish lighting fixture: this elegant floor lamp attracts attention with its unusual combination of blue, galvanized glass and a cylindrical metal shade inside. The delicate metal mesh insert creates fascinating light effects, while the titanium-coated frame in gold adds a luxurious touch to the design. Whether as a stylish addition next to the sofa, in the bedroom, or in a reading corner, this lamp skillfully sets accents. It looks particularly harmonious in combination with soft fabrics, natural materials, or shiny surfaces, creating an atmosphere that radiates elegance and tranquility.
- Elegant floor lamp in blue and gold, 155 x 34 x 34 centimetres (H/W/D)
- The sculptural shade made of galvanized glass in a delicate blue provides pleasant lighting
- The cylindrical inner shade made of fine metal mesh and the golden steel frame create fascinating light reflections
- The designer lamp works perfectly as soft ambient lighting or as focused reading light
- 230 V, E27 socket, number of bulbs 1, bulb not included, bulb replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 155 cm |
| Larghezza | 34 cm |
| Profondità | 34 cm |
| Peso | 7.52 kg |
| Volume (imballato) | 0,10 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Blu |
| Details: | cavo più lungo, extra, parzialmente smontato, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | Bar:, Zoccolo:, Paralume: Vetro, 360 cm, 34 cm, filo,, |
| Serie: | Arcadia |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi