Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The mirrors from the Curve series combine glamour with timeless design and therefore outlive any short-term trend. Thanks to the tulip base, this Curve model can be placed anywhere - no need to drill holes or the like. The mirrors in the Curve series are available in many shapes and colours.
- A large, oval standing mirror with an elegant, brass-coated round base and frame
- Just right for an outfit check in the bedroom - thanks to its slim shape it also fits in the corner next to the wardrobe
- Heavy enough to provide stability, light enough to be move around in the home
- This is how you make a hall cloakroom: Simply combine it with a wall-mounted coat rack and a velvety stool - job done!
- Simply order, unpack and set up - this large mirror comes ready assembled. As a practical feature,
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 170 cm |
| Larghezza | 40 cm |
| Profondità | 40 cm |
| Peso | 12.2 kg |
| Volume (imballato) | 0,13 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Camera da letto, Corridoio |
|---|---|
| Colore: | A specchio, Color oro |
| Details: | fatto a mano, parzialmente smontato |
| Catalogo di stampa: | bicchiere: vetro, telaio:, , consegna |
| Serie: | Curve |
| Speciali: | In magazzino, Riduzione di prezzo, US-Fit |
| Stagione: | Saison2020-1 |
| Calendario di marketing: | Gennaio |
Valutazioni
Accedi