Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A miracle of seating comfort: the Thinktank chair series impresses with its voluminous, quilted upholstery, shell-shaped design, comfortably rounded armrests and neutral furnishing colours. This barstool in grey can play many roles: as a stool at the home bar, a counter stool in the kitchen or a dining chair at high dining tables.
- Height-adjustable and rotating barstool with armrests in grey and a comfortable footrest
- Fabulous seating comfort thanks to the lavish upholstery and the surrounding arm and backrest
- An attractive bistro chair for a standing table, in the home bar and for breakfast at the kitchen counter
- It’s nice that structured fabrics in the tweed style are moving back into our homes
- Thinktank is also available in other colours and as a bench or armchair
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 111 cm |
| Larghezza | 65 cm |
| Profondità | 55 cm |
| Peso | 12 kg |
| Volume (imballato) | 0,18 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Bar |
|---|---|
| Colore: | Grigio, Nero |
| Details: | altezza del sedile, cremagliera - piede, girevole, massima capacità di carico, molla a gas, regolabile in altezza, smontato |
| Catalogo di stampa: | Armazón:, Copertina: 100 %, Rivestimento: 25 kg/m³, Sede: Legno laminato, 38 x 38 cm, 120 Kg,, 360 °,, 58 - 83 cm, |
| Serie: | Thinktank |
| Speciali: | In magazzino, PRIMA, Riduzione di prezzo |
| Stagione: | Saison2016-1 |
| Calendario di marketing: | Dicembre |
Valutazioni
Accedi