Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Here you will be happy to stay seated, because this bar stool has a softly curved backrest and a wide, equally curved seat, all comfortably upholstered.
- Comfortable bar stool with a sweeping design and a cover in leather look.
- The classic combination of cognac brown and black is both casual and elegant.
- Decorative, bright zigzag seams underline the vintage leather look.
- Stool with style for home bar, kitchen counter and bar table.
- Another practical plus: the coated cover is extremely easy to clean and durable.
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 91 cm |
| Larghezza | 53 cm |
| Profondità | 53 cm |
| Peso | 6 kg |
| Volume (imballato) | 0,23 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Bar |
|---|---|
| Colore: | Marrone, Nero |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, smontato |
| Catalogo di stampa: | Copertina:, Rivestimento: 24 kg/m³, Scocca del sedile: Pioppo, Piede / Base:, 130 Kg,, 65 cm |
| Serie: | Rusty |
| Speciali: | In magazzino, Riduzione di prezzo |
| Stagione: | Saison2019-1 |
| Calendario di marketing: | Dicembre |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi