Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Counter stools are the perfect solution for enjoying a steaming coffee in the morning or a quick snack in between. Especially in open kitchens and living-dining areas, the extra-high chairs are a comfortable and modern seating option. This stool in white and chrome also scores with its comfortable yet stylish seat shell.
- The ergonomically shaped seat shell of the bar stool in white ensures seating comfort
- 361 degree swivel, infinitely height adjustable from 57 to 78 cm
- Solid, stable base made of chrome-plated steel, including footrest
- Chic at the counter in the kitchen, at the bar table in the coffee kitchen in the office and at the house bar
- Seat made of high-quality plastic, easy to clean and timelessly modern
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 85 cm |
| Larghezza | 43 cm |
| Profondità | 49 cm |
| Peso | 5.5 kg |
| Volume (imballato) | 0,06 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Bar |
|---|---|
| Colore: | Bianco |
| Details: | altezza del sedile, girevole, massima capacità di carico, molla a gas, regolabile in altezza, smontato |
| Catalogo di stampa: | sede:, piede / base:, 110 Kg, 85 - 107,,, 57 - 79 cm, |
| Serie: | Ornament |
| Speciali: | In magazzino, PRIMA, Riduzione di prezzo |
| Stagione: | Saison1981-1 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi