Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
this bar stool combines a rocking retro feel with modern comfort and brings urban charm to the kitchen, dining area or home bar. The soft upholstered seat cushion ensures a comfortable sitting experience, while the design with clear lines and shiny frame sets stylish accents. Without a backrest, the stool looks particularly airy and can be flexibly slid under counters and bars - ideal for open-plan living concepts where space is at a premium. The swivel function gives it additional everyday practicality and makes it a practical and decorative highlight. Particularly exciting in combination with materials such as concrete, wood or velvet for a stylish mix of materials with character.
- Round bar stool in leather look in brown and gold, 78 x 45 x 45 centimeters (H/W/D)
- The bar stool in warm brown is ideal for the kitchen island or your own small home bar
- The flared legs with a rustic gold finish add a touch of glamor
- The integrated footrest and comfortable upholstery allow for hours of relaxation
- High-quality material mix of robust steel and easy-care synthetic fiber cover
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 78 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 45 cm |
| Peso | 7 kg |
| Volume (imballato) | 0,09 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Bar |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | massima capacità di carico |
| Catalogo di stampa: | 100 %, 100 %, Pannelli di fibre a media densità,, 110 Kg |
| Serie: | Lady Rock |
| Stagione: | Saison1981-1 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi