Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Fancy a quick makeover? With this velvet stool every large or small apartment is immediately given a trendy, elegant touch. The colour combination of pink, blue and grey and brass is beautiful, and this glamorous pouffe with its beautiful curves is also comfortably upholstered. A matching small sofa and an armchair in the same design are available in the shop.
- A favourite with stylists: an elegant, round velvet pouffe in pastel colours that immediately gives any room a touch of chic
- With its low seat height and perfect proportions it also fits well into the smallest room
- Ready for use anywhere and thus ultra-practical: in the bedroom for your clothes, in the hallway or as an additional seat in the living room
- Brings the style of a boutique hotel into your home and can be used in a variety of ways, e.g. with a tray on top as a coffee table
- Exciting tricolour design: retro elegance in the trendy contemporary colours of pink, greige and cream with casual brass details
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 41.5 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 45 cm |
| Peso | 6 kg |
| Volume (imballato) | 0,10 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Color oro, Rosa |
| Details: | massima capacità di carico, montato |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Rivestimento: 20 kg/m³, Costruzione del telaio: Pannelli di fibre a media densità, Piede / Base:, 110 Kg, |
| Serie: | Sandwich |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2019-2 |
| Tendenze: | Elegance |
| Tendenze 2: | Elegance – Glam |
Valutazioni
Accedi