Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A charming design piece with heart and function: this heart-shaped stool combines comfortable foam padding with an unusual look. Whether as a decorative seat, stylish footstool or creative addition to your favorite armchair - this versatile piece of furniture cuts a fine figure in any room. When fitted with a tray, it can be transformed into an original side table in no time at all. The lightweight structure allows for flexible placement, while the compact shape is ideal for smaller living areas. Particularly effective in playful interiors, romantic bedrooms or as a lovely surprise with design appeal. A real all-rounder that stylishly combines charm and comfort.
- Yellow upholstered stool in heart shape, 36 x 34 x 35.5 centimeters (H/W/D)
- This decorative stool stands out with its heart-shaped design
- The textured cover in sunny yellow adds a modern, cheerful accent
- Versatile use - as a complement to armchairs and sofas, additional seating or as a stylish shelf
- With 50000 Martindale, the upholstery fabric is particularly abrasion-resistant
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 36 cm |
| Larghezza | 35 cm |
| Profondità | 34 cm |
| Peso | 2.3 kg |
| Volume (imballato) | 0,05 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Giallo |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, montato, resistenza all'abrasione |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Corpo: Pannelli di fibre a media densità, Rivestimento: 25 kg/m³, 110 Kg,, 36 cm, 50000 Martindale |
| Serie: | Lovely |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-2 |
| Topic: | Valentines Day |
Valutazioni
Accedi