Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A real feel-good guarantee with style factor: this fluffy stool brings a cozy atmosphere to any home with its soft faux fur cover in soft natural tones. The unusual shape gives the design a lightness and adds playful accents – ideal for brightening up simple rooms. Whether as a comfortable addition to a sofa and armchair, as flexible seating, or as a decorative storage surface, this multi-talented piece shows off its versatile side. The softly upholstered surface combined with elastic springs invites you to linger and combines comfort with character. Perfectly complemented by wooden furniture or accessories in warm earth tones.
- Fluffy stool in beige, 36 x 42 x 42 centimeters (H/W/D)
- The cozy, soft faux fur cover in warm brown tones exudes modern chalet charm
- The unusual design creates a light look and brings dynamism to the interior
- Versatile use as a complement to armchairs and sofas, as additional seating, or as a stylish storage solution
- The soft padding and elastic strap suspension ensure maximum seating comfort
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 42 cm |
| Larghezza | 42 cm |
| Profondità | 36 cm |
| Peso | 4.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,07 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, montato, resistenza all'abrasione, sospensione da cinghie elastiche |
| Catalogo di stampa: | Costruzione del telaio: Pioppo Pannello di particelle, Rivestimento: 30 kg/m³, 100 %, 110 Kg,, 42 cm, 30000 Martindale, |
| Serie: | Lilja |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
| Calendario di marketing: | Dicembre |
Valutazioni
Accedi