Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This compact stool impresses with its high-quality textured fabric, whose mottled pattern in warm shades immediately creates a cosy atmosphere. The unusual, organic shape gives the piece a light, almost floating appearance and brings a fresh dynamic to the interior. Versatile in use, it serves as a practical addition to a sofa and armchair, flexible seating, or elegant storage for books and decorations. The soft upholstery and elastic suspension guarantee pleasant seating comfort. The stool looks particularly harmonious in combination with natural materials and earthy tones, which round off the overall look.
- Small stool with mottled cover, 36 x 42 x 42 centimetres (H/W/D)
- Impresses with its high-quality textured cover and mottled pattern in warm shades
- The unusual design creates a light look and brings dynamism to the interior
- Versatile use as a complement to armchairs and sofas, as additional seating, or as a stylish storage solution
- The soft padding and elastic strap suspension ensure maximum seating comfort
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 42 cm |
| Larghezza | 42 cm |
| Profondità | 36 cm |
| Peso | 5.1 kg |
| Volume (imballato) | 0,07 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | Elastische Gurtaufhängung, altezza del sedile, massima capacità di carico, montato, resistenza all'abrasione |
| Catalogo di stampa: | Costruzione del telaio: Pioppo Pannello di particelle, Rivestimento: 30 kg/m³, 100 %, 110 Kg,, 42 cm, 30000 Martindale, |
| Serie: | Lilja |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Calendario di marketing: | Dicembre |
Valutazioni
Accedi