Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Simple elegance meets casual versatility: this stool brings a touch of Nordic restraint to the interior with its mottled fabric structure in soft cream. The rounded silhouette looks light and modern, while the discreet feet appear almost weightless. Thanks to its robust cover with a pleasant feel, this charming all-rounder can withstand the turbulence of everyday life. Whether as an additional seat next to the sofa, as a stylish shelf in the entrance area or as a homely contrast to clean pieces of furniture - this all-rounder can be wonderfully combined with natural materials, soft colors and minimalist accessories. A quiet highlight that makes a subtle impression.
- Modern upholstered stool in cream-white, 48 x 128 x 83 centimeters (H/W/D)
- The cover in soft cream-white impresses with its linen-like surface and stylish melange effect of two-tone threads
- The discreet feet and rounded shape give the stool a light and modern look
- The particularly hard-wearing upholstery fabric with 80000 Martindale is pleasantly soft to the touch
- All-rounder among small pieces of furniture and versatile, as a stool, side table or shelf in the hallway
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 48 cm |
| Larghezza | 128 cm |
| Profondità | 83 cm |
| Peso | 12 kg |
| Volume (imballato) | 0,56 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Beige |
| Details: | Nosagunterfederung, altezza del sedile, massima capacità di carico, pillola, resistente alla luce, resistenza all'abrasione, solidità allo sfregamento, sospensione da cinghie elastiche |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 % - Studio Divani: Jan03, Rivestimento: 34 %, 33 %, 33 % Gommapiuma, Costruzione del telaio: Pino Legno laminato, Pino Legno vergine, Sede: 28 kg/m³, Piede / Base: Legno vergine, 110 Kg, 110 Kg, 48 cm,, Resistenza all'abrasione: 80000 Martindale, Resistenza al pilling: 5, Solidità alla luce: 4, Solidità allo sfregamento: 4,, |
| Serie: | Imola |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-2 |
Valutazioni
Accedi