Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A pouf enhances the living experience in any room and can be used in a variety of ways. It functions as a cozy footrest in front of the sofa and couch. A pouf can just as easily be used as a substitute for a coffee table, on which drinks and more can be placed on a tray. Used as a bench at the end of the bed, you can place clothes and cushions on it. An upholstered stool also offers practical advantages in the hallway: as a shoe bench or storage space for bags etc. With this light-colored fabric stool, you don't need to worry about stains. Thanks to the modern easy-clean feature, even ketchup stains can be removed without leaving any residue.
- Large upholstered stool in melange grey, 43 x 130 x 62 centimeters (H/W/D)
- Thanks to the Easy-Clean finish, the cover reliably repels stains and water
- The textured cover in mottled dark gray perfectly complements modern, minimalist and industrial living concepts
- Complements any living area as a modern and elegant ottoman
- Nosag suspension and foam padding ensure comfortable seating
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 43 cm |
| Larghezza | 130 cm |
| Profondità | 62 cm |
| Peso | 24 kg |
| Volume (imballato) | 0,29 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Grigio |
| Details: | Easy Clean, Nosagunterfederung, fatto a mano, massima capacità di carico, ogni pezzo unico, parzialmente smontato, pillola, resistente alla luce, resistenza all'abrasione, schiuma, test della sigaretta superato, Ökotex zertifiziert |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Costruzione del telaio: Abete Legno vergine, Betulla Legno vergine,, Piede / Base:, Copertina:,, Sede:, 35 kg/m³, 120 Kg,,, Resistenza all'abrasione: 45000 Martindale, Resistenza al pilling: 4, Solidità alla luce: 4 - 5,, |
| Serie: | Gianni |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2022-1 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi