Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A stylish all-rounder for modern living concepts: This spacious upholstered stool combines timeless elegance with sophisticated comfort. The soft corduroy cover in subtle grey harmonizes with purist interiors, while delicate black steel legs add a touch of lightness. Thanks to the high-quality upholstery and Nosag spring base, every moment on it becomes a relaxing break. Whether as additional seating, a stylish addition to the living area or a cozy storage unit - this design highlight brings flexibility and aesthetics into perfect balance.
- Large upholstered stool in grey corduroy, 43 x 130 x 62 centimeters (H/W/D)
- The soft corduroy cover in a light color perfectly complements modern, minimalist and Scandinavian living concepts
- The filigree black legs made of robust steel lend stability and lightness
- Complements any living area as a modern and elegant ottoman
- Nosag suspension and foam upholstery ensure comfortable seating
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 43 cm |
| Larghezza | 130 cm |
| Profondità | 62 cm |
| Peso | 24 kg |
| Volume (imballato) | 0,29 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Grigio |
| Details: | Nosagunterfederung, massima capacità di carico, parzialmente smontato, resistenza all'abrasione, schiuma, smontato, Ökotex zertifiziert |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 88 %, 12 %, Costruzione del telaio:, Betulla Legno vergine, Abete Legno vergine, Piede / Base:, Copertina:, Rivestimento: 35 kg/m³, 110 Kg,, Resistenza all'abrasione: 100000 Martindale,, |
| Serie: | Gianni |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2022-2 |
Valutazioni
Accedi