Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A piece of furniture that exudes a wealth of style: this stool attracts everyone's attention with its eye-catching banknote design. Like an artfully stacked block of colorful banknotes, it looks both humorous and extravagant. Perfect as an eye-catcher in modern, urban or creative interiors, it brings playful extravagance to the living room, office or dressing room. Whether as a seat, shelf or decorative highlight - its versatility makes it a flexible favorite. It unfolds its full effect in combination with simple furniture or metallic details. A design object with a twinkle in its eye that is guaranteed to get people talking.
- Fancy stool in pink with banknote motif, 38 x 29 x 29.5 centimetres (H/W/D)
- With its treasure trove look, this stool brings humor and color to the interior
- Fits perfectly with modern, eclectic and even minimalist living styles with a design focus
- Flexible use - as an unusual side table, bedside table or additional seat
- Its compact shape makes it the ideal companion in the living room, bedroom or entrance area
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 37 cm |
| Larghezza | 28 cm |
| Profondità | 28 cm |
| Peso | 6.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,13 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Rosa |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico |
| Catalogo di stampa: | , 110 Kg, 38 cm |
| Speciali: | In magazzino, PRIMA |
| Stagione: | Saison2024-2 |
Valutazioni
Accedi