Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This stool combines stylish elegance with practical versatility. The dark grey cover in a sophisticated velvet look shimmers in different lighting conditions and gives the room a luxurious atmosphere. The simple, black feet add a modern accent and make the stool a flexible all-rounder. Whether as a comfortable footrest, additional seat or decorative accent - this piece of furniture fits perfectly into any interior. Combined with an elegant sofa or in a minimalist setting, the stool becomes a design highlight in the living area that is both functional and visually appealing.
- Rectangular upholstered stool in grey, 45 x 115 x 60 centimeters (H/W/D)
- The elegant shape and the velvety, shimmering cover in dark gray give the stool an elegant, stylish look and feel
- The slim legs in black create a harmonious contrast and are made of robust steel
- Nosag suspension and foam upholstery ensure comfortable seating
- Multitalent among small pieces of furniture and versatile in use, as a stool, side table or storage unit in the hallway
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 45 cm |
| Larghezza | 115 cm |
| Profondità | 60 cm |
| Peso | 28 kg |
| Volume (imballato) | 0,25 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Grigio |
|---|---|
| Details: | Nosagunterfederung, fatto a mano, massima capacità di carico, montato, ogni pezzo unico, pillola, resistente alla luce, resistenza all'abrasione, schiuma, test della sigaretta superato |
| Catalogo di stampa: | corpo: Faggio Legno vergine, Pannello rigido,, cuscino: 100 %, piede / base:, sede:, 110 Kg,,,, 44 cm, : 80000 Martindale, : 4, : 5,, rivestimento: 35 kg/m³ |
| Serie: | Edna |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-1 |
Valutazioni
Accedi