Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Stools are the all-rounders among pieces of furniture. In the upholstered version they promise comfortable seating, or serve as a surface to put stuff on in the hallway and bedroom. The Country Life stool is seductive with its real hide cover, bringing warmth and country charm to the living room.
- A square upholstered stool with a dark brown steel frame and a cover made of genuine goatskin - each one is unique
- Upholstered stools are basic items for furnishing, and real multi-talents as additional seating, as a footrest or side table
- Natural materials such as hide immediately bring cosiness and warmth to every room
- Hide stools like this one are an ideal choice for the modern country house or chalet style
- As a natural material, hide balances the temperature and never gets cold. Small, fresh stains can simply be wiped off with a damp cloth
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 47 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 45 cm |
| Peso | 6.5 kg |
| Volume (imballato) | 0,12 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Cucina, Sala da pranzo, Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Beige, Bianco, Marrone |
| Details: | Rivestimento non sfoderabile, massima capacità di carico |
| Catalogo di stampa: | Armazón:, Copertina:, Rivestimento: 30 kg/m³, Sede: Teak Pannelli di fibre a media densità, 120 Kg, |
| Serie: | Country Life |
| Speciali: | In magazzino, PRIMA |
| Stagione: | Saison1981-1 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi