Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Cherry pouffes are the icing on the cake in any room - everyone wants one! The small upholstered stool with its velvet cover and brass-coloured base is also extremely attractive - a glamorous splash of colour that has a place in any corner of the room. Available in a range of colours and versions!
- Dark green velvet stool with shiny metal base - the fastest style upgrade for your home.
- A mobile, versatile furnishing talent: today a stool, tomorrow a side table, the day after tomorrow a footrest and on Friday a bedside table.
- A splash of colour in fir green! Gives even the smallest corner an inviting look.
- A trend piece with synthetic fibre velvet upholstery in the happy chic style.
- Cherry stools are available in lots of colours and model variants.
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 42 cm |
| Larghezza | 35 cm |
| Profondità | 35 cm |
| Peso | 3.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,06 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Color oro, Verde |
| Details: | massima capacità di carico, montato, resistenza all'abrasione |
| Catalogo di stampa: | Armazón:, Copertina: 100 %, Rivestimento: 28 kg/m³, Sede: Pannello di particelle, 120 Kg,, 100000 Martindale |
| Serie: | Cherry |
| Stagione: | Saison2019-1 |
| Topic: | Christmas |
Valutazioni
Accedi
24 novembre 2022 16:18
Sehr schöner Hocker. Die Farbe altrosa, ist sehr ansprechend. Schnelle Lieferung.