Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The stools from the Berry series bring a breath of fresh air into any home! Mottled fabric textures meet cool metallic accents to create a perfect blend of coziness and modern design. Thanks to the stylish cover, the stool fits effortlessly into various living styles, from Scandi to industrial. Particularly cool: Combined with wood, glass or eye-catching colors, it creates an individual interior statement. The versatile stool not only works as a comfortable extra seat, but also as a chic side table, a shelf in the hallway or even as a bedside table. A real design highlight as an eye-catcher in the living room or as a smart organizer.
- Round upholstered stool in beige with silver base, 47 x 39 x 39 centimeters (H/W/D)
- All-rounder among small pieces of furniture and versatile, as a stool, side table or storage unit in the hallway
- The melange cover in light beige gives the room an inviting atmosphere and can be seamlessly integrated into any living concept
- The silver base provides a modern accent and is made of robust stainless steel
- Decorates even the smallest corner with stylish homeliness
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 47 cm |
| Larghezza | 39 cm |
| Profondità | 39 cm |
| Peso | 4.2 kg |
| Volume (imballato) | 0,09 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Argento, Beige |
|---|---|
| Details: | massima capacità di carico, montato, resistenza all'abrasione |
| Catalogo di stampa: | copertina: 100 %, rivestimento: 28 kg/m³, sede: Pannello di particelle, :, 120 Kg,, : |
| Serie: | Berry High |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi