Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
An imaginative interpretation of the upholstered chair: the seat is modelled on a floor cushion with button stitching, while the upholstered back looks like a sofa cushion with piped seams. Together they make a genuinely comfortable upholstered chair that looks stylish with its velvet look and a combination of mocha and chocolate brown, fulfilling every requirement of comfortable seating, whether at the dining table or desk.
- Upholstered chair in two shades of brown with armrests and a star base in black made of metal, dressed in a cosy velvet look
- The 360 degree swivel function makes it a practical dining chair
- Finds space in the smallest area because its legs don't spread out so much
- Unique chair design that looks just as good on its own as it does in a group at a dining table
- The sumptuous foam padding ensures maximum seating comfort
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 88 cm |
| Larghezza | 65 cm |
| Profondità | 60 cm |
| Peso | 10.9 kg |
| Volume (imballato) | 0,23 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, smontato |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Rivestimento: 30 kg/m³, Scocca del sedile: Legno laminato, Piede / Base:, 110 Kg,, 49 cm |
| Serie: | Chelsea |
| Speciali: | In magazzino, Riduzione di prezzo |
| Stagione: | Saison2021-1 |
| Calendario di marketing: | Settembre |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi