Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A modern swivel chair that adds stylish accents with its textured surface and warm colors. The cover with its striking speckled look combines shades of brown and beige to create an exciting interplay of retro charm and contemporary elegance. Thanks to the integrated 180° swivel function, it offers maximum freedom of movement and is therefore ideal for flexible use in the dining area, home office, or modern lounges. Slim steel legs with a beige finish provide a harmonious contrast and emphasize the light, balanced silhouette. The ergonomically shaped seat shell rounds off the design with a high level of comfort, making the chair a stylish addition to versatile room concepts.
- Modern swivel chair with textured brown upholstery, 78 x 61 x 54 centimeters (H/W/D)
- The cover with a stylish speckled look in warm brown and beige shades adds modern accents with retro charm
- Thanks to its 180° swivel function, the chair offers maximum flexibility and freedom of movement
- Slim chair legs made of sturdy steel with a beige finish create a harmonious contrast
- The ergonomically shaped silhouette ensures maximum seating comfort at your desk, dining table, or in stylish lounges
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 78 cm |
| Larghezza | 61 cm |
| Profondità | 54 cm |
| Peso | 7.5 kg |
| Volume (imballato) | 0,22 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | Rückstellfunktion, altezza del sedile, fatto a mano, girevole, massima capacità di carico, parzialmente smontato, resistenza all'abrasione |
| Catalogo di stampa: | Armazón:, Copertina: 100 %, Rivestimento: 26 kg/m³, Scocca del sedile: Eucalipto Pannello di particelle, 110 Kg,, 180 °C, 47 cm, 25000 Martindale,, |
| Serie: | Golo |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi