Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Modern design with a feel-good factor: this beautifully shaped swivel chair brings lightness and style to any room. The gently curved silhouette, combined with a subtle play of colors in warm cream and greige, lends the interior a timeless elegance. Thanks to the sophisticated swivel function, the chair adapts flexibly to any everyday situation - whether working, dining or relaxing. The pleasantly upholstered seat invites you to linger and ensures comfort with class. It looks particularly harmonious in combination with natural materials, delicate textiles or clean lines. A versatile favorite that effortlessly combines design and function.
- Modern swivel chair in cream and greige, 80 x 54 x 53 centimetres (H/W/D)
- The finely mottled cover in light cream-white creates a stylish look and is particularly abrasion-resistant
- The chair impresses with its flowing design and flared legs in modern greige made of robust steel
- Thanks to the 180° swivel function, the chair offers maximum flexibility and freedom of movement
- The soft upholstery ensures maximum seating comfort at the desk, dining table or in stylish lounges
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 80 cm |
| Larghezza | 54 cm |
| Profondità | 53 cm |
| Peso | 7.3 kg |
| Volume (imballato) | 0,23 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Beige, Grigio |
|---|---|
| Details: | Rückstellfunktion, altezza del sedile, fatto a mano, girevole, massima capacità di carico, parzialmente smontato, resistenza all'abrasione |
| Catalogo di stampa: | Armazón:, Copertina: 100 %, Rivestimento: 26 kg/m³, Scocca del sedile:, 110 Kg,, 180 °C, 48 cm, 100000 Martindale,, |
| Serie: | Gina |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi