Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A swivel chair that impresses with its modern design and stylish combination of soft green chenille cover and oiled oak wood. The ergonomic seat ensures a high level of comfort, while the swivel function creates maximum flexibility. Ideal as a highlight in the home office, dining room or study, the chair combines wonderfully with natural wooden furniture and minimalist interiors. The bold color brings a fresh, vibrant touch and fits perfectly with Scandinavian, modern or even boho-inspired spaces.
- Swivel chair with armrests in green, 81 x 51 x 60 centimeters (H/W/D)
- The 180° swivel function makes this dining chair the ideal seat at every table
- Armrests, soft upholstery and the comfortable shell shape ensure maximum seating comfort, whether at the dining table or at the desk
- High-quality chair legs made of oiled solid oak ensure stability and a natural flair
- The practical Easy-Clean cover in elegant dark green repels water and stains
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 81 cm |
| Larghezza | 51 cm |
| Profondità | 60 cm |
| Peso | 12 kg |
| Volume (imballato) | 0,30 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Verde |
|---|---|
| Details: | Easy Clean, Rückstellfunktion, altezza del sedile, girevole, massima capacità di carico, montato, pillola, resistente alla luce, resistenza all'abrasione, test della sigaretta superato, Ökotex zertifiziert |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Rivestimento:, Gambe: Quercia Legno vergine, Copertina:,, 120 Kg, 180 °,, 48 cm, Resistenza all'abrasione: 50000 Martindale, Resistenza al pilling: 4 - 5, Solidità alla luce: 4,, |
| Serie: | Coco |
| Speciali: | In magazzino, Riduzione di prezzo |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Tendenze: | Cosy Living |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature |
| Topic: | Home Office |
| Calendario di marketing: | Novembre |
Valutazioni
Accedi