Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This swivel chair combines delicate cream bouclé with robust oak wood to create a modern classic. The soft, ergonomic seat shell promises maximum comfort, while the practical swivel function ensures flexibility in both the home office and dining room. With its elegant blend of natural materials and timeless shape, this chair is not only a functional piece of furniture, but also a real eye-catcher. It fits perfectly into Scandinavian, modern or minimalist interior styles and combines beautifully with wooden or metal accents to create a harmonious and stylish atmosphere.
- Swivel chair in cream-white with solid wood legs, 86 x 56 x 61.5 centimeters (H/W/D)
- The modern bouclé cover in soft cream harmonizes perfectly with the solid oak legs
- Thanks to the practical swivel function, the chair offers maximum flexibility for home offices, dining rooms or conference rooms
- The ergonomically shaped, upholstered seat shell ensures a high level of comfort during long working or eating times
- High-quality materials and sturdy workmanship combine durability with a classy, timeless look
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 86 cm |
| Larghezza | 56 cm |
| Profondità | 61.5 cm |
| Peso | 8 kg |
| Volume (imballato) | 0,31 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Beige, Écru |
|---|---|
| Details: | altezza del sedile, girevole, massima capacità di carico, montato, pillola, resistente alla luce, resistenza all'abrasione, solidità allo sfregamento, test della sigaretta superato, Ökotex zertifiziert |
| Catalogo di stampa: | Copertina:, Rivestimento:, Gambe: Quercia Legno vergine, 120 Kg,,, 50 cm |
| Serie: | broadway |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Tendenze: | Cosy Living |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi