Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A dining chair which swivels through 360 degrees offers a number of advantages. It allows easy movement and flexibility when sitting, which increases comfort and makes it easier to reach different areas around the table. A swivel chair in the dining room also makes it easier to sit down and get up, even where space is a little limited. This largely eliminates the hassle of moving dining chairs around. In addition, the swivel function encourages dynamic interaction during meals or conversations.
- Upholstered, beige-coloured swivel chair with armrests, 89 x 59 x 69 cm (H/W/D)
- High-quality frame made of natural-coloured, solid oak wood with a protective lacquer finish
- The sumptuous upholstery with quilted seams ensures great seating comfort
- A contemporary, elegant dining chair with contrasting covers
- Seat height 50 cm, 360-degree swivel feature
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 89 cm |
| Larghezza | 59 cm |
| Profondità | 69 cm |
| Peso | 10.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,22 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Beige, Grigio, Écru |
| Details: | altezza del sedile, fatto a mano, girevole, massima capacità di carico, parzialmente smontato |
| Catalogo di stampa: | Copertina:, Costruzione del telaio:, Piede / Base: Quercia Legno vergine, Rivestimento: 28 kg/m³, 110 Kg,, 360 °, 49 cm, |
| Serie: | Bosse |
| Speciali: | Deals, In magazzino, Riduzione di prezzo |
| Stagione: | Saison2024-1 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi