Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A modern armchair that combines timeless elegance with cozy lightness. The elegant bouclé upholstery in light cream and beige emphasizes the harmonious silhouette and gives the design a particularly stylish look. Simple legs made of sturdy steel in modern greige add a soft, contemporary accent and provide a stable base. Thanks to comfortable upholstery, a rounded seat shell, and integrated armrests, the chair is comfortable to sit in, ideal for long evenings at the dining table or as a stylish addition to your home office.
- Modern armchair with bouclé upholstery in cream and beige, 80.5 x 58 x 60 centimeters (H/W/D)
- The chair impresses with its elegant bouclé cover in light beige and its harmonious silhouette
- The simple legs made of sturdy steel in modern greige add a subtle accent
- With its timeless design, this chair complements all interior styles, whether at the dining table or as a desk chair
- Maximum seating comfort thanks to comfortable upholstery, rounded seat shell, and armrests
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 80.5 cm |
| Larghezza | 58 cm |
| Profondità | 60 cm |
| Peso | 5.98 kg |
| Volume (imballato) | 0,20 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Beige, Grigio |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, smontato |
| Catalogo di stampa: | Copertina:, Rivestimento:, Scocca del sedile: Legno laminato, Piede / Base:, 110 Kg,, 45,50 cm |
| Serie: | San Francisco |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Calendario di marketing: | Marzo |
Valutazioni
Accedi