Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Sitting pretty. A chic and comfortable upholstered chair in a charming retro look. Elaborate and highly decorative diamond quilting on the backrest. The flared legs lend a modern touch. Stylishly enhances every table.
- Chic and comfortable upholstered chair with armrests in a charming retro look.
- Harry is the ideal companion to the dining table.
- The shell shape and continuous arm and backrest are made for long evenings at the dining table.
- Shades of brown are becoming increasingly popular for furnishing - because they are warm and homely.
- The easy-care cover can be wiped clean with a damp cloth - ideal in the dining area! Also a great solution as an individual item at your desk or as a replacement for an armchair for reading and listening to music.
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 82 cm |
| Larghezza | 60 cm |
| Profondità | 62.5 cm |
| Peso | 8.5 kg |
| Volume (imballato) | 0,27 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Marrone |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, smontato |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Rivestimento: 30 kg/m³, Scocca del sedile: Legno laminato, Piede / Base:, 110 Kg,, 46,50 cm |
| Serie: | Harry |
| Speciali: | In magazzino, Riduzione di prezzo |
| Stagione: | Saison2017-1 |
| Topic: | Home Office |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi