Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Elegance and timeless modernity - these are the features that characterise the design of this premium-quality upholstered chair. The tweed-look cover meets the warm, brown walnut wood of the backrest and the two combine to create a sophisticated finish. The curved backrest and the foam padding ensure pleasant seating comfort. The frame and legs of the chair are made of steel and powder-coated in black.
- Upholstered chair with armrests for the dining room, 76.5 x 62 x 56.5 cm (H/W/D)
- The beige-coloured chair is upholstered in a textured and slightly mottled fabric
- The rear of the backrest is made of walnut and ensures both quality and style
- Can hold weights of up to 120 kg with a seat height of 46 cm
- We supply this dining chair already assembled
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 76 cm |
| Larghezza | 62 cm |
| Profondità | 57 cm |
| Peso | 9.5 kg |
| Volume (imballato) | 0,36 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Beige |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, montato, resistenza all'abrasione |
| Catalogo di stampa: | cremagliera:, rivestimento: 28 kg/m³ Gommapiuma, :, schienale: Noce Pannello di particelle, 100 %, 120 Kg,, 46 cm, 40000 Martindale |
| Serie: | Cindy |
| Stagione: | Saison2024-2 |
| Tendenze: | Elegance |
| Tendenze 2: | Elegance – Modern |
| Topic: | Home Office |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi