Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Whether at the counter in the open kitchen or at your own home bar - create comfortable seating for yourself and your guests. If you use these living areas frequently, opt for a so-called bar chair, which is more comfortable than a simple bar stool. This model not only offers a cozy backrest with indicated armrests. The seat of the bar stool has a loose, upholstered seat cushion and, depending on your sitting position, your feet can rest on the footrests at the front or sides. a stylish upgrade for any living area!
- Bar stool in beige with black legs, 98.5 x 50 x 51 centimeters (H/W/D)
- Elegant bar chair with soft cover soft cover in velvet look
- The chair in light beige and soft taupe becomes a timeless eye-catcher with its quilted seams
- The legs and frame made of robust steel impress with their filigree design and golden accents
- Integrated footrest, comfortable upholstery and the rounded backrest ensure maximum seating comfort
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 100 cm |
| Larghezza | 50 cm |
| Profondità | 50 cm |
| Peso | 8 kg |
| Volume (imballato) | 0,27 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Bar |
|---|---|
| Colore: | Beige |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, resistenza all'abrasione, schiuma, smontabile, smontato |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Scocca del sedile:, Gambe:,, Rivestimento: 26 kg/m³, 150 Kg,, 74,50 cm, Resistenza all'abrasione: 40000 Martindale, |
| Serie: | Hojas |
| Speciali: | In magazzino, Riduzione di prezzo |
| Stagione: | Saison2022-1 |
Valutazioni
Accedi