Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Give your dining room the look of a hip restaurant! With the Viva Green chair you've got the right shape and colour. And if your guests remain seated until the early hours of the morning after a meal, this may well be due to its pleasantly soft upholstery.
- This perfect seat in casual green will enhance any (dining) room with its sleek shape
- Great modern design for the new dining class!
- Super comfortable and with discreet chic: You sit in the comfort of a star restaurant!
- Right up to date: soft velvet meets matt shining brass. Dark green is a great colour for furnishing!
- Stands sturdily on beautiful brass coated steel legs. Also available with a rosé coloured cover
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 82 cm |
| Larghezza | 50 cm |
| Profondità | 58 cm |
| Peso | 4.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,20 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Color oro, Verde |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, smontato |
| Catalogo di stampa: | copertina: 100 %, rivestimento: 26 kg/m³, sede: Legno laminato, piede / base:, 120 Kg,, 46,50 cm |
| Serie: | Viva |
| Speciali: | In magazzino, PRIMA |
| Stagione: | Saison2018-2 |
| Tendenze: | Elegance |
| Tendenze 2: | Elegance – Glam |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi